TERAPIE, SEMINÁŘE

Aktuálně se zpracovává nabídka jednodenních a víkendových seminářů pro Vás.

 

Nabízím meditační, světelné a energetické terapie

 

 

Z nabídky masáží :

MASÁŽ HARMONIE

Energetizace celého organizmu, doteková terapie

Neviditelné, jemnohmotné světelné tělo – aura nás obklopuje a prozařuje zároveň a úzce spolupracuje s viditelnou úrovní – tělem hrubohmotným, fyzickým. Celým tímto systémem proudí mocná energie, jejíž dráhy znalo už staročínské léčitelské umění. Máme 14 základních světelných energetických drah neboli meridiánů, v kterých energie proudí. Každá dráha souvisí s činností určitých vnitřních orgánů. Ve 24 hodinách jednoho dne dochází k postupnému střídání aktivity a útlumu toku energie v jednotlivých energetických proudech a a jejich vzájemnému ovlivňování. Pokud se projevují zdravotní potíže, je třeba uvolnit blok, který brání volnému toku životní energie.
Terapie zahrnuje relaxační masáž celého těla (od konečků prstů u nohou, dolní končetiny, hýždě, záda, šíji, prsty u rukou, horní končetiny, část hrudníku, po obličej, ušní boltce a vlasovou část hlavy) včetně celkového ošetření reiki.
Dochází k uvolnění energetických drah a nastolení harmonie mezi zmíněnými systémy – fyzickým a energetickým tělem. Přináší též požitek všem smyslům – jemný dotek, příjemnou vůni, relaxační hudbu, kouzlo svíček – nádherná masáž, jejíž účinek je velmi hluboký.

 

KRÁLOVSKÁ MASÁŽ – Horké kameny

Masáž horkými lávovými kameny

Zprostředkovává úžasné zážitky, relaxaci, celkové prohřátí a uvolnění na všech úrovních a podporu celého energetického systému.
Pracuje se s teplem, které zahřáté lávové kameny díky svému vysokému obsahu kovu uchovávají a předávají. Relaxace je umocněna použitím aromatických olejů a působením solných lamp, jejichž světlo navozuje kouzelnou, léčivou atmosféru.
Tato masáž je spojena s harmonizací čaker pomocí krystalů drahých kamenů.

 

Harmonizace čaker

Naplnění těla jemnou světelnou a životní silou se dosahuje prostřednictvím čaker. Sedm hlavních čaker se stará o proudění světla do těla a tvoří jemné barevné víry energie. Víry se někdy otáčejí nesprávným směrem, tím se životní síla značně oslabuje. Harmonizací těchto vírů, při které velmi významně pomáhají krystaly, dochází k jejich otevření a pročištění od rušivých negativních emocí.
Při práci se používá léčivé síly krystalů, které se přikládají na místa světelných vírů na těle. Zvláštní struktura krystalů dokáže přijímat, posilovat a předávat elektromagnetickou energii, jejíž vibrace nabíjejí a harmonizují tělo.

 

Tělový RAW rituál

Tato pečující procedura prospívá pokožce a vyživuje jí, hydratuje, ochlazuje, prohřívá, dodává tělu zdraví prospěšné látky… působení vyplývá z toho, jaký produkt pro pleť použijeme. Podle druhu použité čerstvé zeleniny, ovoce, bylinek a jiných příměsí vytvoříme úžasný zážitek pro všechny smysly. Např. okurka (v létě) ochlazuje, dýně – hydratuje, zázvor – prohřívá, prokrvuje….a další jiné produkty, které podporují prokrvení, pročištění a volné dýchání kůže a zároveň pomáhají organizmu zevnitř – detoxikují. Pokožku rozmazlují, zanechávají ji jemnou, hebkou, voňavou.

Zahrnuje:

– peeling jemným přírodním kartáčkem nebo solnou emulzí
– nanesení produktů na tělo, zábal
– masáž rostlinnými oleji a esencemi
– ošetření rukou, nohou, vč. zábalu

– výživné ošetření obličeje, vč. masáže

Výsledkem  je nádherná, hebká, vyživená a voňavá pleť po čerstvém produktu (jablíčku, okurkách apod.) Luxusní omlazující ošetření, úžasný zážitek.

 

Akupresurní masáž plosky nohy     

Ploska nohy je projekčním mikrosystémem našich orgánů a tělních krajin. Působením na reflexní plošky chodidla lze ovlivnit celý organizmus a regulovat tak funkce orgánů. Masáž může být povzbudivá, kdy orgán nutí ke zvýšené funkci, nebo tlumivá, kdy pomáhá od bolesti a uklidňuje.
Při stimulaci počátečních a koncových bodů meridiánových drah na prstech u nohou a chodidlech, dochází k rozproudění energetického systému, čímž se aktivuje samoočistný program organizmu.

 

HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI

Čím je masáž lomi lomi tak zvláštní a jak se odlišuje od ostatních druhů masáží? Slova lomi lomi znamenají jednoduše masáž. Je to unikátní léčebná masáž, která pochází od starých Polynésanů a především od mistrů-léčitelů z Havaje. Havajská masáž Lomi Lomi kombinuje hluboce relaxační techniky s enegetickým vyrovnáváním a nápravující hloubkovou masáží. Záměrem léčebné masáže Lomi Lomi je přinést naprosté uvolnění, rovnováhu a pocit pohody těla, mysli a ducha. Přičemž prováděné dlouhé táhlé tahy s měnící se silou a rychlostí přítlaku, jakoby přenášely tóny zaznívající hudby skrze dotek do kůže.
Ošetřování protilehlých částí těla způsobuje oproštění od  myšlenek, opuštění vnější reality a dokonalý odpočinek přijímajícího. Masáž je prováděna nahřátým přírodním olejem s exotickou vůní, na lůžku pokrytém pestrobarevným sarongem.  Při masáži se též používají nahřáté lávové kameny pro dokonalé uvolnění a prohřátí těla.
Jedná se luxusní ošetření, které stojí za to si dopřát a nechat se rozmazlit.

 

AYURVÉDSKÝ  RITUÁL

Používají se speciální bylinné oleje, míchané a zpracované podle osvědčených receptur (produkty firmy Siddhalepa ze Srí Lanky).
Tato nádherná masáž se skvělými oleji vylepšuje cirkulaci krve a životní funkce všech orgánů. Oživuje proces látkové výměny v těle. Oleje posilují svalstvo, přerozdělují tukové zásoby a dodávají tělu štíhlost a ohebnost.
Zpomalují proces stárnutí. Uvolňují duševní napětí a navozují stav odpočinku.
Zlepšují celkové zdraví a podporují imunitu. Bylinné oleje patří k nejstarší tradici ajurvédských léčivých prostředků. Osvědčené receptury zajišťují jedinečnou čistotu a kvalitu.
Základem jsou rostlinné výtažky, které jsou míchány bez syntetických barviv, konzervačních látek a živočišných tuků.
Ajurvédská filozofie věří, že ajurvédské olejové masáže pomáhají napravit porušenou rovnováhu v systému těla. Ajurvédské masážní oleje pomáhají překonat tuto nerovnováhu. Jsou to starobylé receptury výtažků ze vzácných bylinných látek. Lidé v Orientu již stovky let užívají tyto masážní oleje, aby udržovali svá těla štíhlá a svaly napjaté.

Před počátkem masáže dostane klient speciální ayurvédský elixír a na závěr potom ayurvédský bylinný čaj.
Masáž začíná v sedě, slanou-zásaditou, bylinnou koupelí nohou, mikromasáž plosek zajišťují drobné polodrahokamy na dně vaničky.
Současně se provádí masáž hlavy – vlasové pokožky, šíje, ramen, hrudníku. Poté se klient položí na lůžko, namasíruje se celé tělo a na závěr obličej. K prohřátí se používají horké polodrahokamy. Při masáži se vystřídá 5 druhů ayurvédských olejů. Vonné orientální tyčinky, světlo svíček  a jemná hudba podtrhují celý rituál a spolu s nezaměnitelnou vůní olejů vytvářejí prostředí pro úžasný zážitek. Krásná, vysoce relaxační, požitková masáž.

 

Aromaterapeutická masáž

 Využívá aromatické esence rozpuštěné v rostlinném oleji. Jedná se buď o jemnou, sedativní, hladivou masáž, která využívá aromatických esencí s uklidňujícím účinkem nebo stimulační masáž, u které se užívají esence s účinkem povzbudivým. Provádí se o něco rychleji, s větším přítlakem a působí do hlubších vrstev podkoží.
Oba typy masáže jsou velmi příjemné a blahodárné. Jemné světlo svíček, vůně a meditační hudba umocňují atmosféru prostředí, aromaterapeutická masáž je balzámem pro naše smysly.

 

Klasická masáž relaxační

Dopřát si masáž, znamená zajistit relaxaci a uvolnění svým svalům. V dnešní uspěchané době, kdy je kladen velký důraz na vysokou výkonnost v zaměstnání i v podnikatelské oblasti, člověk je vystaven permanentnímu tlaku a stresu, je zmíněný způsob terapie vítanou úlevou a povzbuzením i po psychické stránce. Masáž poskytuje celostní ošetření, které nás naplní pocitem pohody, optimizmem a pozitivní energií.
Masáž se podle techniky provedení dělí na tlumivou, kdy se hmaty a tahy provádějí jemně – působí relaxačně, uklidňují nervová zakončení v kůži a na povzbudivou, kdy jsou hmaty prováděny důraznějším způsobem s větším přítlakem. Tato masáž působí do hloubky a je zaměřena na uvolnění a lepší výkonnost svalů.
Každý klient potřebuje při výkonu masáže individuální přístup, neboť každý má rozdílnou tělesnou konstituci a pociťuje v danou chvíli jiné potíže.

Celková masáž

– dolní a horní končetiny, hýždě, záda, šíje

Částečná masáž

– dolní končetiny
– horní končetiny
– záda, hýždě, šíje

 

Parní lázeň  – tzv. Ushmashveda, je jedna z ayurvédských léčebných procedur

Celotělové napařování párou umocňuje působení mnoha masáží. Je to úžasné propojení, které pomáhá v mnoha směrech.

Účinky horké páry:

 • stimulace krevního oběhu
 • uvolnění svalového napětí, odstraňování křečí
 • vyplavení škodlivin z těla
 • příznivé působení na tvorbu nových buněk vaší pleti
 • vyčištění pleti a zvýšení jejího tonusu a pružnosti
 • překrvením se zbavíte pocitů únavy, stresů a depresí
 • má dobrý vliv na dutiny, průdušky, plíce
 • pomáhá při nachlazení a astmatu
 • vhodná je i z hlediska detoxikace organismu
 • pomáhá proti celulitidě

Parní lázeň se provádí na parním dřevěném lůžku, dochází k napařování celého těla provoněnou párou, ovšem mimo hlavy, která je umístěna  na podložce mimo parní proces. Přehozením ručníku přes prostor nad hlavou, dosáhneme efektu inhalace. Tato procedura příznivě ovlivňuje respirační ústrojí,  dutiny, průdušky a plíce. Pomáhá také při nachlazení, astma, atd.  Pobyt v parní lázni je též  ideální z hlediska detoxikace organismu a pro různé detoxikační kúry.

Bylinná pára
Pomocí aromaterapeutických účinků bylinných éterických olejů, dochází k prohřátí organismu, které pomáhají k celkovému uvolnění a relaxaci těla a odplavování nečistot z těla.

Bylinná inhalace
Přehozením osušky přes prostor nad hlavou dosáhneme efektu inhalace. Tato procedura zprůchodňuje dýchací ústrojí, dutiny, průdušky a v neposlední řadě i plíce. Pomáhá také při nachlazení, astma, atd. Aromaterapeutické  účinky bylin velmi příznivě působí i na pokožku obličeje a omlazují ji. Přidáním mořské soli můžeme snadno dosáhnout velmi zdravého, mořského klimatu.

 

Parafínové ošetření

Lze aplikovat na ruce, lokty, kolena, chodidla, obličej, různé části těla

(hloubkově prohřívá, zjemňuje a vyživuje kůži, uvolňuje svaly, pomáhá při bolestech kloubů, pečuje o nehty, dobře působí na nervovou soustavu)

 

CranioSacrální terapie biodynamickou cestou

CranioSacrální terapie (z latinského cranium = lebka, sacrum = kříž neboli kost křížová) je jemná neinvazní metoda vycházející z oboru Osteopatie. CranioSacrální terapie má své kořeny v Osteopatii, ačkoliv její původ sahá do minulosti, jsou zmínky o tom, že práci s craniosacrálním systémem a mozkomíšním mokem používali již ve středověkém Egyptě, Indii a v některých civilizacích v Peru.
CranioSacrální terapie je metoda, která užívá pohmatu a jemných manuálních technik k podpoření těla v jeho schopnosti léčit se a rehabilitovat, vylaďuje craniosacrální rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř našeho fyzického systému.
Tuto hybnou sílu Dr.Sutherland nazýval primární respirací (dechem života) a její stav ovlivňuje naše pohybové funkce, myšlení, emoce a bytí na všech úrovních. Pozornost je věnovaná rozpouštění blokád uložených ve tkáních (svaly, kosti, klouby, vaziva), uvolňování napětí starých vzpomínek a traumat uložených v těle.
Terapie nabízí somato-emocionální uvolnění a tím osvobození se od následků minulých zranění a negativních zkušeností, které vznikají v důsledku přetížení, úrazu nebo silného emočního vypětí. Tato metoda neřeší následky symptomů, ale jejich příčinu. Jde do jádra problému, za symptomy, do prostoru kde je zdraví vždy přítomné, kde nikdy nebylo ztraceno. Přivádí k vlastní Esenci, Zdraví a Celistvosti. Je efetktivní na širokou škálu problémů a dysfunkcí. A díky jejímu neinvaznímu přístupu je vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka.
Doprovodnými jevy po této terapii mohou někdy být: únava, očistný pláč, někteří klienti se cítí mnohem vitálnější.

V jakých oblastech Craniosacrální terapie působí?

 K podpoře procesu osobního růstu:

 • prohlubuje uvědomění sebe a těla – integruje tělo-mysl-duši, harmonizuje nervový systém, zmírňuje stres, napětí a přetížení

     Při zdravotních potížích:

 • snížená imunita, nádorová onemocnění
 • ke zmírnění bolestí a degenerativních potíží (krč.páteře, zad, kloubů, bolesti hlavy,herniace disků atd.)
 • při problémech s čelistmi, dutinami, a dysfunkcí v oblasti oční, ušní, nosní

     K léčení traumat a postraumatických symptomů:

 • po operačních stavech, úrazech a nehodách
 • k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků ,léčba deprese
 • deprese, nespavost,únavový syndrom

     Podpora pro těhotné a děti:

 • rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu
 • vhodné jako podpora a příprava na porod a poporodní integrace
 • pro hyperaktivní děti a děti s poruchou učení¨
 • začínajících růstových a pohybových problémů u dětí (skolióza, lordóza a kyfóza)

Tato metoda se provádí na lehátku v pohodlném oblečení. Má relaxační až meditační charakter. Je velmi bezpečná.

Ošetření trvá 60-90 minut.

 

Medová masáž

Med se již po tisíciletí používá jako přírodní léčebný prostředek a to nejenom jako součást stravy ale i při zevní aplikaci ve formě masáží. Při terapii pak jde o přírodní tekutý med bez chemických přísad. Med se nanese na pokožku a specifickými hmaty (pumpováním, rolováním a dalšími hmaty) se tělo masíruje. Tímto způsobem jsou uvolňovány toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života a přesouvají se na povrch pokožky. Struktura a barva medu se tak během terapie mění podle druhu a množství vyloučených toxinů. Medová masáž se provádí hlavně na zádech, ale někdy se také provádí na stehnech nebo velkých kloubech.
Medovou masáž můžeme použít  při velkém počtu civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním škodlivin. Oživuje svalstvo zad a silně působí na celý organizmus. Je vhodná při vyčerpání, bolestech zad, napětí, při degenerativních onemocněních velkých kloubů a jako prevence počátečního stadia celulitidy. Při onemocnění orgánů se může medová masáž podílet na jejích vyléčení, také silně prokrvuje pokožku a může i bolet! Po masáži, je cítit velmi příjemné zahřátí kůže a osvěžení těla i mysli. Masáž je možné absolvovat jednorázově, kdy dobře zregeneruje Vaše záda a šíji a dodá životní enegrii, nebo jako detoxikační kůru v rozsahu 10 aplikací – 1 -2 x týdně (později postačí jenom 1 x měsíčně).

 

Znovuobjevená léčivá moc rašeliny

Rašelina je léčebný prostředek prověřený staletími, který přes veškeré objevy a výzkumy dnešní doby stále nebyl překonán. Rašelinové koupele se používaly již ve starém Řecku. Ve střední Evropě se používají více než 200 let, zejména při léčbě chronických revmatických chorob, artrozy, svalové kontraktury, gynekologických onemocnění, hojení jizev, léčení atopických ekzémů, lupénky a akné. Intenzivní studium biochemických vlastností rašeliny začalo ve druhé polovině předminulého století. Byla zahájena výroba rašelinových výtažků a extraktů, které se používaly jako přísady do koupelí. Postupně tak bylo prakticky ověřeno, že léčba pomocí produktů z balneologické rašeliny dosahuje impozantních výsledků. Současné rašelinové balneopřípravky se používají u celé řady onemocnění a sportovních zranění v mnoha oborech od dermatologie až po kosmetiku.

 Co je léčivá rašelina?

Rašelina je tvořena skupinou látek, která se vytvářela zvláštním anaerobním rozkladným procesem /humifikace/ převážně ze zbytků rašeliništních rostlin potopených následkem geologických a klimatických změn před 40 000 lety. Při výrobě produktů pro balneoterapii se využívá pouze rašelina ze schválených přírodních léčivých zdrojů, která se těží v přesné fázi huminifikace na rašeliništích v oblastech přírodních léčivých pramenů, ať teplých nebo chladných. Soli obsažené v minerálních pramenech, které rašeliniště napájí prostupují rašelinovým substrátem, obohacují je o kyselinu huminovou, křemičitou, tříslovou, jantarovou, mravenčí atd. Všechny tyto látky mají pozitivní vliv na náš organismus.
Léčivou sílu rašeliny si za desítky let v českých lázních ověřily tisíce lidí. Rašelinové obklady, zábaly a koupele dnes nabízejí nejen lázně, ale i masážní a kosmetické salony, ale i fyzioterapeutické ústavy.

 

Působení rašeliny:

– termofyzikální

Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo získané jejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 x delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu. Této vlastnosti se využívá při léčbě suchým teplem pomocí rašelinového termoforu.

– biochemické

Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu, které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu. Zejména lipidy a humnové kyseliny v doprovodu pryskyřic a přírodních minerálů dodávají rašelině chemické vlastnosti, které mají na lidský organismus prokazatelně léčebný dopad. Nezávislé práce ve světě potvrdily, že tyto přírodní organické látky jsou pohlcovány tělem 16x efektivněji než látky syntetické. Mají také výrazné detoxikační vlastnosti.
Rašelinové zábaly, obklady a koupele mají prokazatelně pozitivní vliv na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhají při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňují stres, upravují poruchy spánku a regenerují organismus.
Optimální doba působení je 20 minut, za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř. Poté je vhodný suchý zábal nebo následuje masáž, jejíž účinek je díky prohřátí svalové tkáně velice hluboký. Toto propojení je velmi efektivní.

 

OŠETŘENÍ REIKI

Při každé masáži dochází k ošetření pomocí reiki – univerzální životní energie. Při každém doteku je automaticky zprostředkováno její předávání skrze terapeuta, který absolvoval I. až III. stupeň této metody energetického přenosu.
Tím je každá masáž rozšířena o tuto pomoc, jenž při všech procedurách zkvalitňuje jejich provedení.
Pomocí reiki dochází k sjednocení těla, mysli a ducha. Reiki je japonské slovo pro „univerzální životní energii“, jejíž umění objevil Dr. Mikao Usui, japonský teolog, ve spisech jednoho z Buddhových žáků. Jedná se o systém jak pomáhat pomocí přenosu vesmírné životní energie.

Nabízené terapie lze mezi sebou vhodně kombinovat a
sestavit dle individuální potřeby klienta.

 

Další masáže a ošetření, včetně stručného popisu a ceny, viz ceník